ΠΑΟΚ

Πέρασε ο ΠΑΟΚ με υπογραφή Ντέλια

Μπροστά στο σκορ με απίθανο αυτογκόλ και τέρμα του Μπράντον Τόμας ο ΠΑΟΚ και βάσεις πρόκρισης.

Ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τη Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ στη ρεβάνς του 2ου προκριματικού γύρου του Europa Conference League, παίρνοντας προβάδισμα πρόκρισης από νωρίς.

Οι «ασπρόμαυροι» βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με έναν απρόσμενο τρόπο, αφού ο Γκότλιμπ με μυθικό αυτογκόλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 12ο λεπτό.

Μάλιστα, ήταν ο ίδιος ποδοσφαιριστής που στην Τούμπα υπέπεσε σε πέναλτι, με τους «ασπρόμαυρους» να πετούν την ευκαιρία.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 40ο λεπτό, με τον Κοτάρσκι να αποκρούει πέναλτι. Ο Σβαμπ ήταν αυτός που έκανε λάθος γύρισμα, με τον Αουγκούστο να ανατρέπει τον αντίπαλό του και να βλέπει την κόκκινη κάρτα.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Δικέφαλος έχοντας την ψυχολογία πέτυχε και δεύτερο γκολ. Ο Μπράντον Τόμας άλλαξε εκπληκτικά τη μπάλα με τον Ζίβκοβιτς και έκανε το 0-2.

Το ματς πήρε «φωτιά» και οι Ισραηλινοί είχαν τη δική του απάντηση στο 52ο λεπτό. Ο Φράιντεϊ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και μείωσε σε 1-2 αφήνοντας ανοιχτή την υπόθεση πρόκριση.