ΠΑΟΚ: Ο Λούκας Τέιλορ τρίτος σε ασίστ στο Conference League!
O Λούκας Τέιλορ έχει δώσει δύο τελικές πάσες, στον Τσούμπα Άκπομ, στους αγώνες του ΠΑΟΚ, στο Europa Conference League. Οι οποίες τον φέρνουν στην τρίτη θέση στην σχετική κατάταξη.![ΠΑΟΚ: Ο Λούκας Τέιλορ τρίτος σε ασίστ στο Conference League!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2021/11/PAOK-11.jpg)
O ΠΑΟΚ συνεχίζει την προσπάθεια του για πρόκριση στην επόμενη φάση του Conference League, με τον Λούκας Τέιλορ να έχει βάλει το… λιθαράκι του.
Ο δεξιός μπακ του ΠΑΟΚ έχει δώσει μέχρι τώρα δύο ασίστ στα παιχνίδια των ομίλων. Η τελευταία ήταν στο 1-1, με την Σλόβαν Μπρατισλάβας στην Τούμπα. Όπου έκανε την επέλαση και «σέρβιρε» την μπάλα στον Τσούμπα Άκπομ στο 1-0, μόλις στο 9`.
Ενώ η πρώτη ήταν και πάλι στον Άγγλο φορ του Δικεφάλου, στην νίκη με 2-0 επί την Λίνκολν στο Γιβραλτάρ. Τότε ο Άκπομ είχε σκοράρει για το 1-0, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.
Με τις δύο αυτές τελικές πάσες βρίσκεται στην τρίτη θέση της σχετικής κατηγορίας, της διοργάνωσης. Στην πρώτη με τέσσερις είναι ο Μποθέιμ της Μπόντο Γκλιμτ. Ενώ τον ακολουθεί ο Ντάικς της Κοπεγχαγης με τρεις. Από τις οποίες δύο τις έκανε στο ματς της Τούμπας.