ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ: Πάει για MVP της εβδομάδας στο Europa League o Ζίβκοβιτς!

Ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην PSV Αϊντχόφεν χθες το βράδυ στην Τούμπα και τελικά επικράτησε με σκορ 4-1. Ένας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της συνάντησης, που αναδείχθηκε και MVP του αγώνα, ήταν ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος πέτυχε δύο γκολ με πανομοιότυπο τρόπο και έκανε την άμυνα των...

Συντάκτης: Γιώργος Διπλοΐδης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο ΠΑΟΚ ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην PSV Αϊντχόφεν χθες το βράδυ στην Τούμπα και τελικά επικράτησε με σκορ 4-1.

Ένας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της συνάντησης, που αναδείχθηκε και MVP του αγώνα, ήταν ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ, Αντρίγια Ζίβκοβιτς. Ο Σέρβος πέτυχε δύο γκολ με πανομοιότυπο τρόπο και έκανε την άμυνα των Ολλανδών… σμπαράλια.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Ζίβκοβιτς: «Μου αρέσει αυτή τη κίνηση – Μας βγήκε το ματς»

Στην συγκεκριμένη ψηφοφορία που διεξάγεται κάθε βδομάδα, στην ιστοσελίδα της UEFA, συμμετέχουν οι ποδοσφαιριστές που ξεχώρισαν σε κάθε αγωνιστική. Συνυποψήφιοι με τον Ζίβκοβιτς είναι ο Ιαζιτσί της Λιλ, ο Τζουλίς της Σπάρτα Πράγας και ο Μπέιλι της Λεβερκούζεν.

Στον ΠΑΟΚ έκαναν ήδη γνωστό το όλο γεγονός και τόνισαν πως αξίζει ο Σέρβος να πάρει τελικά την πρώτη θέση.