ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ – Ριέκα: Η ευκαιρία του Σφιντέρσκι για την ισοφάριση (vid)

Ο Δικέφαλος έχασε καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει το παιχνίδι της Τούμπας κόντρα στην Ριέκα, με τον Σφιντέρσκι να αστοχεί.

Συντάκτης: Βασίλης Μπαντής Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ο ΠΑΟΚ ψάχνει το γκολ-απάντηση στην Ριέκα, με τον Κάρολ Σφιντέρσκι να μην καταφέρνει να σημειώσει το 1-1, έπειτα από καλό σουτ.

Ο Ιβάν Λεπινίτσα άνοιξε το σκορ για τη Ριέκα στην αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΟΚ. Οι γηπεδούχοι κυριαρχούσαν στον αγωνιστικό χώρο κόντρα στη Ριέκα, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ανοίξουν το σκορ.

Ο Κάρολ Σφιντέρσκι προσπάθησε να φέρει το παιχνίδια στα ίσα, λίγα λεπτά μετά το γκολ των Κροατών. Ειδικότερα, το σουτ του Πολωνού πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι, «αγγίζοντας» την ισοφάριση.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πάλι ο επιθετικός του Δικεφάλου έπιασε μια κεφαλιά, χωρίς να ανησυχήσει όμως τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Νωρίτερα, ο ΠΑΟΚ απείλησε με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς και τον Γιασμίν Κούρτιτς, ενώ ο Έλληνας τερματοφύλακας «έσωσε» με μεγάλη απόκρουση τον Δικέφαλο, στην μοναδική μέχρι εκείνη την ώρα ευκαιρία των φιλοξενούμενων.