ΠΑΟΚ

Βιεϊρίνια: «Το όνειρο είναι οι όμιλοι του Champions League»

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ ξεκαθάρισε ποιος είναι ο στόχος του «Δικεφάλου του Βορρά», μετά την πρόκριση επί της Σπαρτάκ Μόσχας

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Αντρέ Βιεϊρίνια επέστρεψε στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις και βοήθησε τα μέγιστα τον ΠΑΟΚ να πάρει το 0-0 στη Ρωσία και μαζί την πρόκριση επί της Σπαρτάκ.

Ο Πορτογάλος έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των συμπαικτών του, ενώ φρόντισε να ευχαριστήσει το ιατρικό επιτελείο που κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια για να προλάβει το ματς.

Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ δήλωσε αναλυτικά: «Ήμουν σχεδόν δύο εβδομάδες εκτός και θέλω να ευχαριστήσω τους γιατρούς, που κατάφερα να βγάλω 60-65 λεπτά και να βοηθήσω την ομάδα. Δεν μπορούσα παραπάνω, αλλά το σημαντικό είναι η πρόκριση.

Το όνειρο είναι οι όμιλοι του Champions League. Έχουμε ακόμη δύο παιχνίδια ακόμη. Τώρα πρέπει να ξεκουραστούμε και να δουλέψουμε για τους επόμενους αγώνες.

Εγώ προσπαθούσα να παίξω και στα 90 λεπτά. Ο τραυματισμός δεν ήταν πολύ εύκολος γιατί ήταν για περισσότερες μέρες και γι’ αυτό θέλω να ευχαριστήσω το ιατρικό επιτελείο.

Δεν θα παίξω μόνος μου στην Μπενφίκα, θα παίξουμε όλοι μαζί. Θέλουμε να κερδίσουμε και έχουμε δείξει ότι είμαστε μία πολύ δυνατή ομάδα που δεν φοβόμαστε κανένα αντίπαλο. Είναι πολύ δύσκολο, αλλά θα το παλέψουμε.

Δεν άλλαξε ο τρόπος παιχνιδιού μας, μετά την αποβολή της Σπαρτάκ. Αυτοί άλλαξαν το δικό τους, αφού αυτοί έψαχναν το γκολ. Εμείς προσπαθήσαμε, είχαμε ευκαιρίες, αλλά δεν σκοράραμε. Το πιο σημαντικό, όμως, είναι η πρόκριση».

ΠΑΟΚ: «Συγχαρητήρια Μπενφίκα, θα σε δούμε στα πλέι οφ»