![Ατομικό πρόγραμμα ο Λάζιτς](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/lazic.jpg)
Με διπλές προπονήσεις συνεχίζεται η προετοιμασία του Πλατανιά, ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου, στα 3-5 Πηγάδια.
Ο Πάουλο Κάμπος είναι απόλυτα ικανοποιημένος από τη διάθεση και την προσπάθεια των παικτών, ωστόσο όπως επισημαίνει ο ίδιος, χρειάζεται πολύ και σκληρή δουλειά.
Πρόβλημα τραυματισμού από ένα χτύπημα που δέχτηκε στο φιλικό ματς με τον Α.Σ. Γιαννιτσών αντιμετωπίζει ο Μιλιβόγε Λάζιτς και ακολουθεί ατομικό πρόγραμμα, χωρίς πάντως η κατάστασή του να εμπνέει ανησυχία.
Επίσης ενοχλήσεις, περισσότερο εξαιτίας της κόπωσης αντιμετωπίζουν οι Ποζατζίδης Στ., και Αμαραντίδης, οι οποίοι ακολούθησαν πρόγραμμα σε πιο χαλαρό ρυθμό.