ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ

Δόξα Δράμας-Πλατανιάς 2-2: Πάλι καλά για τους «μαυραετούς»

Τέταρτο ματς χωρίς νίκη για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη που έσωσε τον βαθμό στο φινάλε

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά
Αδυνατεί να σηκώκει κεφάλι η Δόξα Δράμας που για τέταρτο σερί ματς έμεινε χωρίς νίκη και μπορεί ακόμα και να μπλέξει στη μάχη της παραμονής.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη πάντως, μπορεί να νιώθει και ικανοποιημένη, αφού είδε τον Πλατανιά να γυρίζει το 1-0 σε 1-2, αλλά λίγο πριν το φινάλε πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Σε ένα κακό πρώτο μέρος, ο Κρουθ με σουτ άνοιξε το σκορ και έδειξε στην ομάδα του τον δρόμο προς τη νίκη.

Ωστόσο στην επανάληψη ήρθαν τα πάνω κάτω. Από εκτέλεση κόρνερ του Στέλιου Ποζατζίδη, ο Καραγκούνης έφερε το ματς στα ίσια (59′) και πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπιανκόνι έγραψε το 2-1.

Τελικά, στο 83′, ο Μάικιτς μάρκαρε τον Σιώπη στην μεγάλη περιοχή, ο Μακρής εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Σιώπης, Ανδρέου (77’ Σαμπανίδης), Καψάλης, Κρουθ (89’ Λεμονής), Πατράλης, Μακρής, Μάρτινς (46’ Αυγενικού), Μπαϊκαρά, Δούμτσιος.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Γιάννης Τάτσης): Βασιλειάδης, Ρουσσάκης, Κόρτσταμ (24’ Στ. Ποζατζίδης), Ουές, Καραγκούνης, Μάικιτς, Παπανικολάου (74’ Πουρζιτίδης), Μποσέτι, Νίλι, Μπιανκόνι, Λουκίνας.

Αποτελέσματα 18ης αγωνιστικής

Σάββατο 23/2
Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας 1-0 (2′ Ελευθεριάδης)
Εργοτέλης – Σπάρτη 1-1 (67′ Μπάτζιος / 27′ Γκαλβάο)
Δόξα Δράμας – Πλατανιάς 2-2 (28΄Κρουθ, 84’ πεν. Μακρής / 59’ Καραγκούνης, 64’ Μπιανκόνι)

Κυριακή 24/2, 15:00