Πώς εξήγησε ο Άκης Μάντζιος τη βαριά ήττα από τον Ατρόμητο

Ο Άκης παραδέχθηκε ότι ο Άρης ήταν πολύ κακός απέναντι στον Ατρόμητο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Άκης παραδέχθηκε ότι ο Άρης ήταν πολύ κακός απέναντι στον Ατρόμητο, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου δεν μπόρεσε να αντιδράσει.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Ο Άρης υπέστη οδυνηρή ήττα με 3-1 από τον Ατρόμητο στο Βικελίδης για την 10η αγωνιστική της Super League και ο Άκης Μάντζιος δεν κρύφτηκε πίσω από δικαιολογίες.

Ειδικότερα ο προπονητής του Άρη στάθηκε στην εμφάνιση της ομάδας του στο Β΄ μέρος, εξηγώντας πως οι παίκτες του έχασαν την οργάνωσή τους, ενώ χαρακτήρισε την ήττα πισωγύρισμα.

Κάναμε ένα κάκιστο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο ήμασταν καλύτεροι, αλλά στο δεύτερο χάσαμε την οργάνωση μας. Είναι μια ήττα που μας κρατάει πίσω παρά την όλη προσπάθεια που έχουμε κάνει αυτό το διάστημα για να μπορέσουμε να βελτιώσουμε πράγματα» παραδέχθηκε ο Άκης Μάντζιος.

Ενώ συμπλήρωσε: Εννοείται ότι μια τέτοια ήττα είναι πισωγύρισμα για την ομάδα μας. Νομίζω πως είχαμε μπει σε έναν καλό δρόμο, παρά τα προβλήματα και τα ελαττώματα μας. Αυτή η ήττα είναι ένα κακό αποτέλεσμα για εμάς σήμερα».

Από την πλευρά του ο Σάσα Ίλιτς που πανηγύρισε δεύτερη σερί νίκη με τη νέα του ομάδα υποστήριξε οτι μετά τα πρώτα 15 λεπτά ο Ατρόμητος ήταν ανώτερος από τον αντίπαλό του.

Ο προπονητής του Ατρομήτου, Σάσα Ίλιτς τόνισε στην συνέντευξη τύπου: «Είναι μία σπουδαία νίκη για εμάς. απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα ειδικά όταν παίζει στο γήπεδο της. Με εξαίρεση τα πρώτα 15 λεπτά καταφέραμε να έχουμε τον έλεγχο του αγώνα» και πρόσθεσε: «Όταν ήρθα στην ομάδα, είχα πει πως ο Ατρόμητος έχει δυνατότητες να παίξει ποδόσφαιρο επιθετικής δημιουργίας. Μπορεί να βελτιωθεί κι άλλο η ομάδα».