Serie A: Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η Γιουβέντους σε ματς θρίλερ – Δείτε τη βαθμολογία

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής, το πρόγραμμα και τη βαθμολογία της Serie A

Serie A: Ισοφάρισε στις καθυστερήσεις η Γιουβέντους - Δείτε τη βαθμολογία
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Serie A: Η Γιουβέντους τα χρειάστηκε εντός έδρας από τη Σαλερνιτάνα, η οποία προηγήθηκε 2-0, όμως η ομάδα του Τορίνου ισοφάρισε 2-2 στις καθυστερήσεις.

Ήταν ένα «τρελό» ματς που είχε σχετικά γρήγορο γκολ (18′ Καντρέβα) και ακόμη ένα ακυρωθέν για τους γηπεδούχους (39′ Βλάχοβιτς).

Η Γιουβέντους δεν είχε πάει ποτέ στα αποδυτήρια εντός έδρας αγώνα Serie A με δύο γκολ πίσω από τον Απρίλιο του 2004 (σκορ 1-3 από τη Λέτσε), όμως, το έπαθε απόψε, όταν ο Πιόντεκ ευστόχησε  σε πέναλτι.

Ο Μπρέμερ, εκείνος που υπέπεσε στο πέναλτι, εξιλεώθηκε στο 51′ και μείωσε σε 1-2, προτού ο Μπονούτσι αστοχήσει σε πέναλτι στο 90+3′ και αμέσως μετά πάρει το.. ριμπάουντ της ισοφάρισης.

Στην επόμενη φάση, έπειτα από κόρνερ του Κουαδράδο και κεφαλιά του Μίλικ στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα ξανά, αλλά το VAR έδειξε οφσάιντ και το 2-2 παρέμεινε.

Ο Μίλικ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη επειδή έβγαλε τη φανέλα του, ενώ το «ροντέο» ανάμεσα στους δύο πάγκους με τρεις επιπλέον αποβολές στο φινάλε (Κουαδράδο, Αλέγκρι, Φάσιο), έριξε τίτλους τέλους σε αυτό το τρομερό ματς, που βρήκε τη Γιουβέντους στην 8η θέση και το -4 από την κορυφή.

Tο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής

Σάββατο (10/9)

Νάπολι – Σπέτσια 1-0 (89′ Ρασπαντόρι)

Ίντερ – Τορίνο 1-0 (89′ Μπρόζοβιτς)

Σαμπντόρια – Μίλαν 1-2 (57′ Τζούρισιτς – 6′ Μεσάιας, 68′ πέν. Ζιρού)

Κυριακή (11/9)

Αταλάντα – Κρεμονέζε 1-1 (74′ Ντεμιράλ – 78′ Βαλέρι)

Λέτσε – Μοντσα 1-1 (48′ Γκονζάλες – 35′ Σένσι)

Μπολόνια – Φιορεντίνα 2-1 (59′ Μπάροου, 62′ Αρναούτοβιτς – 54′ Μαρτίνες)

Σασουόλο – Ουντινέζε 1-3 (33′ Φρατέζι – 75′, 90’+2′ Μπέτο, 90’+1′ Σάμαρτζιτς)

Λάτσιο – Βερόνα 2-0 (67′ Ιμόμπιλε, 90’+5′ Λουίς Αλμπέρτο)

Γιουβέντους – Σαλερνιτάνα 2-2 (51′ Μπρέμερ, 90+3′ Μπονούτσι – 18′ Καντρέβα, 45+5′ πέν. Πιόντεκ)