Super League 2: Δεν πάει πουθενά με Αναστόπουλο η Καλαμάτα – Απελπισία με τον ΠΑΣ Γιάννινα και μεγάλη νίκη της Κηφισιάς

Μόνη πρώτη στη Super League 2 η Κηφισιά, νέες απώλειες βαθμών για Καλαμάτα και ΠΑΣ Γιάννινα.

Super League 2: Δεν πάει πουθενά με Αναστόπουλο η Καλαμάτα - Απελπισία με τον ΠΑΣ Γιάννινα και μεγάλη νίκη της Κηφισιάς
Συντάκτης: Λευτέρης Παυλίδης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Καλά τα ρόστερ, αλλά χωρίς προπονητή δεν κάνεις τίποτα ούτε στη Super League 2 ούτε πουθενά. Το βιώνει και η Καλαμάτα με τον Νίκο Αναστόπουλο.

Οι Μεσσήνιοι πέταξαν βαθμούς για δεύτερο σερί παιχνίδι. Εντελώς αδιάβαστοι και απροετοίμαστοι μπήκαν στον αγώνα με την ΑΕΚ Β’. Το σκορ ήταν 2-0 στο 6′. Στη συνέχεια μίλησε η ποιότητα των παικτών, αλλά αυτή δεν ήταν αρκετή. Μπαράλες και Παμλίδης ισοφάρισαν πριν το ημίχρονο και στο δεύτερο η «Μαύρη Θύελλα» έπρεπε να κάνει την ανατροπή.

Δεν την άφησε, όμως, ο προπονητής της κάνοντας ακατανόητες αλλαγές με κορυφαία αυτή του Φρίμπονγκ αντί του Παμλίδη. Μεγάλη ευκαιρία για το 3-2 έχασε ο Θεοδωρίδης, ο οποίος αποβλήθηκε στο 85′.

Μετά από αυτό το στραβοπάτημα και τη μεγάλη νίκη της στην Πάτρα η Κηφισιά είναι μόνη πρώτη στον Νότο. Η ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο επικράτησε 2-1 της Παναχαϊκής με γκολ των Τετέι και Σιμόν στο πρώτο ημίχρονο. Ο πρώτος είχε μία σημαντική ευκαιρία για να βρει ξανά δίχτυα και στο δεύτερο.

Με 1-0 επιβλήθηκε η Ηλιούπολη του Αστέρα Τρίπολης Β’ στο ντεμπούτο του Θωμά Γράφα, ενώ τα Χανιά δεν σηκώνουν κεφάλι. Έχασαν εντός έδρας από τον Παναργειακό, ο οποίος είχε μόνο ήττες έως τώρα!

Για τον Βορρά, ταλαιπωρία ήταν για όσους τα είδαν τα δύο ισόπαλα παιχνίδια. Στο 0-0 το Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Διαγόρας, στο 1-1 το Καβάλα – Νίκη Βόλου.

Τέλος, ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά το 0-0 με τη Νίκη Βόλου, έφαγε ένα ακόμη πιο γερό χαστούκι. Αυτή τη φορά έχασε με 3-1 από τον Μακεδονικό.

Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Βόρειος Όμιλος

Παρασκευή (11/10)

Καμπανιακός – ΠΑΟΚ Β’ 1-3 (90′ Διαμαντόπουλος – 2′ πέν. Κανίς, 43′ Γρόσδης, 51′ Ουρτάδο)

Σάββατο (12/10)

ΑΕΛ – Ηρακλής 3-0 (4′ και 45’+1 Μωραΐτης, 80′ Πασάς)

Κυριακή (13/10)

Μακεδονικός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-1 (7′ Ζαφειράκης, 83′ πέν. Ταβάρες, 90′ Ραμίρες – 90’+3 Τζίνο)

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – Διαγόρας 0-0

Καβάλα – Νίκη Βόλου 1-1 (81′ Μάντιτς – 90’+2 Τζιώρας)