Super League 2: Την πάτησαν Παναχαϊκή και Χανιά

Έχασαν και άλλο έδαφος Παναχαϊκή και Χανιά στη Super League 2.

Εκπλήξεις στη Super League 2. Τα φαβορί δεν τα κατάφεραν. Ούτε τα Χανιά ούτε η Παναχαϊκή νίκησαν μένοντας ακόμη πιο πίσω.

Στον Νότιο Όμιλο επικρατεί ο κακός χαμός! Τρεις ομάδες είναι στην κορυφή. Ωστόσο, η Παναχαϊκή έμεινε στο -4, αφού έχασε από την Ηλιούπολη εκτός έδρας.

Πολύ καλοί οι «κυανέρυθροι», έβαλαν δύσκολα στους Πατρινούς. Μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι από νωρίς, σκόραραν στο 5′ με τον Μαυριά και στο 65′ ο Βασιλούδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Είχαν και άλλες φάσεις οι γηπεδούχοι. Λίγα πράγματα από τους φιλοξενούμενους, που βρήκαν γκολ με τον Ντε Τομάς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Σήκωσε μεγάλη συζήτηση η φάση γιατί υπήρχε στο έδαφος παίκτης της Ηλιούπολης.

Τα Χανιά δεν πήραν ούτε τώρα τρίποντο. Έφτασαν πολύ κοντά, αλλά έμειναν στο 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης Β’. Δέχτηκαν γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα κι ενώ πριν είχαν δύο σπουδαίες ευκαιρίες για το 0-2. Το σκορ είχε ανοίξει ο Κόλα, ενώ στα πρώτα λεπτά ο Σαφαρίκας είχε πιάσει πέναλτι του Κωστέα. Ο Έλληνας τερματοφύλακας, όμως, φταίει στο 1-1 του Οκό.

Τέλος, για τον Βόρειο Όμιλο ο Καμπανιακός πέρασε από τη Ρόδο. Με γκολ του Κωτσόπουλου επικράτησε 1-0 του Διαγόρα και σκαρφάλωσε τρίτος έχοντας έξι βαθμούς!

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

Βόρειος Όμιλος

Παρασκευή (4/10)

ΠΑΟΚ Β’ – Μακεδονικός 2-1 (44′ Ουρτάδο, 73′ Κωττάς – 20′ Χερίδης)

Σάββατο (5/10)

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΕΛ 1-3 (31′ Κόλα – 47′ και πέν. 60′ Πασάς, 90’+3 Μωραΐτης)

Ηρακλής – Καβάλα 1-1 (74′ Τσιριγώτης – 34′ Παπαδόπουλος)

Κυριακή (6/10)

ΠΑΣ Γιάννινα – Νίκη Βόλου 0-0

Δευτέρα (7/10)

Διαγόρας – Καμπανιακός 0-1 (35′ Κωτσόπουλος)

Νότιος Όμιλος

Παναργειακός – Πανιώνιος 0-2 (30′ Στουπής, 76′ Κολοβός)

Κηφισιά – ΑΕΚ Β’ 4-2 (9′ Παντελίδης, 14′ Ρότσα, 21′ Μάναλης, 87′ Σμπώκος – 11′ και 57′ Σόσα)

Αιγάλεω – Καλαμάτα 1-1 (54′ Καρβούνης – 29′ Μορέιρα)

Αστέρας Τρίπολης Β’ – Χανιά 1-1 (90’+1 Όκο – 27′ Κόλα)

Ηλιούπολη – Παναχαϊκή 2-1 (5′ Μαυριάς, 62′ Βασιλούδης – 42′ Ντε Τομάς)

Η βαθμολογία της Super League 2

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2: Την πάτησαν Παναχαϊκή και Χανιά», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.