ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (21:30, Novasports 1) στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής των playoffs της Super League, δίνοντας «μάχη» για το εισιτήριο που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League. Ντέρμπι που μπορεί να είναι καθοριστικό για το εισιτήριο στα προκριματικά του Champions League, διεξάγεται σήμερα (15/7, 21:30) στο ΟΑΚΑ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ –...

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ σήμερα (21:30, Novasports 1) στο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής των playoffs της Super League, δίνοντας «μάχη» για το εισιτήριο που οδηγεί στα προκριματικά του Champions League.

Ντέρμπι που μπορεί να είναι καθοριστικό για το εισιτήριο στα προκριματικά του Champions League, διεξάγεται σήμερα (15/7, 21:30) στο ΟΑΚΑ.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Το κανάλι του αγώνα

Η ΑΕΚ βρίσκεται στην 3η θέση με 68 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΟΚ στη 2η με 71.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν την κατοχή από την αρχή του παιχνιδιού, ωστόσο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πρώτοι δημιούργησαν καλές ευκαιρίες. Μετά το 23ο λεπτό και το Cooling Break, οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία και πίεσαν τα καρέ της ΑΕΚ, χωρίς όμως να καταφέρουν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα και να μπουν μπροστά στο σκορ.

Ο ΠΑΟΚ μπήκε φουριόζος στο δεύτερο μέρος, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, όμως μετά το 75′ και με την ΑΕΚ να είναι με την πλάτη στον τοίχο, οι γηπεδούχοι πίεσαν, βάζοντας στα καρέ τους τους «ασπρόμαυρους». Αξίζει να σημειωθεί, πως στο 85ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι, μετά από σουτ του Στοχ.