Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα: Τα τέσσερα γκολ και οι ευκαιρίες των «κίτρινων» (vid)

Δείτε τα δυο γκολ με τα οποία προηγήθηκε η ομάδα των Ιωαννίνων στο ημίχρονο, αλλά και τις ευκαιρίες των «κίτρινων»

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα: Τα δυο γκολ των Ιωαννίνων και οι ευκαιρίες των «κίτρινων» (vid)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Ονειρικό ήταν για τους Γιαννιώτες το πρώτο ημίχρονο του αγώνα Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα στο «Βικελίδης» για την 3η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και κατάφερε να προηγηθεί με 2-0 στο 22′.

Συγκεκριμένα ο Νάουμετς με εξαιρετικό, αριστοτεχνικό σουτ νίκησε τον τερματοφύλακα του Άρη Χουλιάν Κουέστα για το 0-1.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να χτίσει διαφορά δύο τερμάτων στο 22′.

Σε εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά, ο Κουέστα κάνει κάκιστη έξοδο, δεν πιάνει την μπάλα, ο Εραμούσπε στο δεύτερο δοκάρι κάνει την κεφαλιά και ο Παντελάκης με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο υπόλοιπο του πρώτου ημίχρονο ο Άρης είχε την κατοχή, δημιούργησε 2-3 ευκαιρίες, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ.

Κάτι που έκανε ο Γιάννης Φετφατζίδης με την έναρξη του Β’ μέρους όταν μείωσε σε 1-2 στο 48′ με εξαιρετικό σουτ. Μάλιστα στο0 67′ ο Άρης ισοφάρισε μετά το εκπληκτικό φάουλ του Χαβιέρ Ματίγια.

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα: Δείτε παρακάτω τις καλύτερες φάσεις του πρώτου ημιχρόνου