Αστέρας Τρίπολης – Άρης: 0-1 οι φιλοξενούμενοι με «κεραυνό» του Καμαρά

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στην Τρίπολη επί του Αστέρα χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ του Καμαρά προς το φινάλε του ημιχρόνου.

Αστέρας Τρίπολης - Άρης: Ο Άρης άνοιξε το σκορ στην Τρίπολη χάρη σε ένα εξαιρετικό γκολ του Αμπουμπακάρ Καμαρά προς το φινάλε του ημιχρόνου.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Αστέρας Τρίπολης – Άρης: Όπως και στο 3-0 με τον Ατρόμητο, έτσι και στο ματς του «Θ. Κολοκοτρώνης» για την 25η αγωνιστική της Super League. η ομάδα του Χερμάν Μπούργος «χτύπησε» στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Συγκεκριμένα στο 41′ ο Σόνι έχασε τη μπάλα από ωραίο μαρκάρισμα του Λούκας Σάσα, στη συνέχεια ο Ματίγια έβγαλε μπροστά για τον Ιτούρμπε ο οποίος προχώρησε, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Αμπουμπακάρ Καμαρά και εκείνος, αφού πρώτα ξεμαρκαρίστηκε στη συνέχεια «εξαπέλυσε» ένα σουτ το οποίο δεν μπορούσε να αποκρούσει ο τερματοφύλακας Παπαδόπουλος.

Να αναφέρουμε ότι η μπάλα φάνηκε να κοντράρει στον Φεντερίκο Αλβάρες.

Αστέρας Τρίπολης – Άρης: Δείτε ΕΔΩ το γκολ για το 0-1