Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που ζήτησε ο Χατζηγιοβάνης

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός. Είχαν κάποιες φάσεις και οι δύο ομάδες, αλλά δίχτυα δεν κατάφεραν να βρουν

Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός: Το πέναλτι που ζήτησε ο Χατζηγιοβάνης
Συντάκτης: Αντώνης Τσιράκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός. Είχαν κάποιες φάσεις και οι δύο ομάδες, αλλά δίχτυα δεν κατάφεραν να βρουν.

Υπήρξε, πάντως, και μία φάση στο πρώτο 45λεπτο του Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός που σήκωσε αρχικά χλιαρές διαμαρτυρίες. Είναι αυτή του 22′, όταν ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε τη σέντρα και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Τασουλή. Ο αμυντικός των γηπεδούχων βρισκόταν εντός περιοχής, αλλά έκανε κίνηση για να μαζέψει το χέρι του.

Αυτό προφανώς είδε και ο διαιτητής και δεν έδωσε πέναλτι. Θεώρησε λογικά ότι το χέρι ήταν ακούσιο. Ωστόσο, ο Χατζηγιοβάνης και 2-3 συμπαίκτες του ακόμα σήκωσαν τα χέρια τους για να διαμαρτυρηθούν.