Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Το γκολ του Αϊτόρ – Τα highlights του α’ μέρους

Δείτε τι έγινε στο α' ημίχρονο του ντέρμπι Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ: Το γκολ του Αϊτόρ - Τα highlights του α' μέρους
Συντάκτης: Βαγγέλης Λάσκαρης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς προηγείται 1-0 με γκολ του Αϊτόρ στο κυριακάτικο (3/4) ντέρμπι της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Ματς για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League Interwetten.

Οι γηπεδούχοι είχαν περισσότερες επικίνδυνες ενέργειες στα αντίπαλα καρέ, αρχής γενομένης από την παρέμβαση του Σάστρε προ του Αϊτόρ στο 3ο λεπτό.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ζαμπά επιχείρησε σουτ εντός περιοχής, η μπάλα βρήκε πάνω στο σώμα του Βέλεθ και ο διαιτητής Πελίτο καταλόγισε πέναλτι.

Όμως, έπειτα από χρήση VAR, η απόφαση αναιρέθηκε, όπως και η κίτρινη κάρτα που είχε δοθεί αρχικά στον Ισπανό αμυντικό.

Έπειτα, ο Παναθηναϊκός πήρε τα ηνία και στο 15′ προσπάθησε να απειλήσει με τον Παλάσιος, ο οποίος πάντως βρισκόταν σε δύσκολη θέση (ο Πασχαλάκης βγήκε και τον σταμάτησε).

Στιγμές αργότερα, ο Κώτσιρας κοντρόλαρε σε καλή θέση στην περιοχή του αντιπάλου, όμως, δεν επιχείρησε σουτ.

Η επόμενη καλή στιγμή ανήκε στον ΠΑΟΚ (στο 33′), με τον Ζίβκοβιτς να σουτάρει και τον Αλεξανδρόπουλο να του βάζει κόντρα.