ΠΑΟΚ – Άρης 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

ΠΑΟΚ και Άρης διασταυρώνουν τα ξίφη τους σήμερα (20:00, PAOK TV) στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των play offs της Super League. Στο τέλος του φτάνει η φετινή σεζόν της Super League 1, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Άρη στην Τούμπα και να θέλει μόλις έναν βαθμό για να πάρει τη δεύτερη...

ΠΑΟΚ - Άρης live
Συντάκτης: Μάριος Σταμπουλής Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

ΠΑΟΚ και Άρης διασταυρώνουν τα ξίφη τους σήμερα (20:00, PAOK TV) στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής των play offs της Super League.

Στο τέλος του φτάνει η φετινή σεζόν της Super League 1, με τον ΠΑΟΚ να υποδέχεται τον Άρη στην Τούμπα και να θέλει μόλις έναν βαθμό για να πάρει τη δεύτερη θέση και το εισιτήριο για τα προκριματικά του Champions League. Όλα αυτά, σε περίπτωση που η ΑΕΚ καταφέρει να πάρει τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό. Σε άλλη περίπτωση, οι «ασπρόμαυροι» βγαίνουν δεύτεροι ακόμα και με ήττα.

Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 20:00 και θα μεταδοθεί δωρεάν μέσα από το PAOK TV, μετά από απόφαση της οικογένειας Σαββίδη.

Ο Αμπέλ Φερέιρα, εκτός των μακροχρόνιων απόντων, δεν θα έχει μαζί του τους Ίνγκι Ίνγκασον, Πέλκα και Λάμπρου. Ωστόσο επέλεξε τον 16χρονο Κούτσια στην αποστολή για πρώτη φορά.

Από την άλλη πλευρά, οι «κιτρινόμαυροι» θα πάνε στην Τούμπα με όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, οι οποίοι δεν ξεπερνούν τους 13.

Επιθετικός μονόλογος ήταν το πρώτο ημίχρονο για τον ΠΑΟΚ, με τον Άρη όμως να αμύνεται σωστά και τους παίκτες του να δείχνουν το απαραίτητο πάθος.

Οι «ασπρόμαυροι» είχαν την κατοχή, είχαν τις ευκαιρία, χωρίς ωστόσο να μπορούν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Καλύτερη στιγμή αυτή του 34ου λεπτού, όταν ο Κουέστα νίκησε σε τετ α τετ τον Τζόλη και στη συνέχεια ο Σόουζα έδιωξε με το κεφάλι πάνω στη γραμμή το σουτ του Ελ Καντουρί.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ήταν αυτός που είχε και πάλι την κατοχή και τις ευκαιρίες, με τους παίκτες του Άρη να στέκονται παλικαρίσια και να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας από την Τούμπα.