ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ: Γκολ με πέναλτι στην πρώτη φάση για ΠΑΣ και άμεσα το 1-1! (vids)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα άνοιξε το σκορ κόντρα στην ΑΕΚ με πέναλτι και οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα με τον Άμραμπατ.

Έλεγχος διαιτησίας: Ανύπαρκτο δεν το λες, αλλά δεν είναι και μαρς το πέναλτι που καταλόγισε στο ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ ο Καραντώνης.
Φάση από τον αγώνα ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ
Συντάκτης: Τάσος Καπετανάκος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Δύο γκολ στο ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ έχουν μπει στα πρώτα λεπτά του ματς στους Ζωσιμάδες!

Ο ΠΑΣ αιφνιδίασε την ΑΕΚ στα 16 δευτερόλεπτα. Ο Μπρένερ έκανε την κάθετη μπαλιά προς τον Περέα, αυτός απέφυγε το πρώτο μαρκάρισμα του Μήτογλου, με τον νεαρό στόπερ να τον μαρκάρει και δεύτερη φορά με το πόδι εντός περιοχής. Η φάση εξετάστηκε στο VAR και επιβεβαίωσε την απόφαση του διαιτητή. Στην ΑΕΚ πάντως διαμαρτύρονται ότι ήταν τζαρτζάρισμα και όχι ανατροπή του παίκτη.

Ο Εραμούσπε ανέλαβε την εκτέλεση, την έστειλε στη δεξιά γωνιά του Στάνκοβιτς. Ο Αυστριακός έπεσε σωστά αλλά δεν κατάφερε να την απομακρύνει και έτσι έγινε το 1-0.

Άμεση απάντηση από την ΑΕΚ. Τέσσερα λεπτά μετά το πέναλτι του Εραμούσπε, ο Άμραμπατ είδε την μπάλα να του στρώνεται στο ημικύκλιο της περιοχής, έπειτα από κακή απομάκρυνση του Κάργα, εξαπέλυσε το σουτ, πριν αυτή σκάσει στο χορτάρι και με ένα όμορφο σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 1-1.

Δείτε εδώ το γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Εραμούσπε και εδώ την ισοφάριση της ΑΕΚ με τον Άμραμπατ.