Βόλος – Άρης: Ο Γκάμα κερδίζει πέναλτι και κάνει το 1-0 – Με τη γαλάζια εμφάνιση οι «κίτρινοι» (vid)

Με ηγέτη τον Μπρούνο Γκάμα, ο Άρης προηγείται του Βόλου με 1-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης του Πανθεσσαλικού σταδίου για την 2η αγωνιστική της Super League.  O «Θεός του πολέμου» άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα, με τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό να είναι ο ίδιος που εξασφάλισε για την εσχάτη...

Βόλος - Άρης: Ο Γκάμα κερδίζει πέναλτι και κάνει το 1-0 στο Πανθεσσαλικό (vid)
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Με ηγέτη τον Μπρούνο Γκάμα, ο Άρης προηγείται του Βόλου με 1-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης του Πανθεσσαλικού σταδίου για την 2η αγωνιστική της Super League

O «Θεός του πολέμου» άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα, με τον Πορτογάλο μεσοεπιθετικό να είναι ο ίδιος που εξασφάλισε για την εσχάτη των ποινών για την ομάδα του.

Συγκεκριμένα ο 33χρονος ποδοσφαιριστής… χόρεψε τον Μπαριέντος με δύο εξαιρετικές ντρίπλες, με τον τελευταίο να τον ανατρέπει καθαρά.

Έτσι ο διαιτητής  Αριστείδης Βάτσιος καταλόγισε σωστά την εσχάτη των ποινών με τον Γκάμα να εκτελεί εύστοχα το πέναλτι για το 1-0!

Εξάλλου με την 3η εμφάνισή τους, που έχει κεντρικό χρώμα το γαλάζιο, αγωνίζονται οι παίκτες του Άρη. Είναι μάλιστα η πρώτη φορά φέτος που τη φοράνε σε επίσημο ματς. Δείτε φωτογραφίες.