SUPER LEAGUE 2

ΑΕΚ Β’ – Χανιά 1-0: Νικήτρια, αήττητη και έτοιμη για κορυφή! (vid)

Νέα πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Β' ομάδα της Ένωσης που βρίσκεται έναν βαθμό από την κορυφή και με ματς λιγότερο.

ΑΕΚ Β' - Χανιά 1-0: Ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση για την ΑΕΚ Β' που βρίσκεται στην 2η θέση της Super League 2 και ματς λιγότερο.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

ΑΕΚ Β’ – Χανιά 1-0: Χάρη σε τέρμα που σημείωσε ο Γιούσης, η Ένωση επικράτησε των Χανίων και παραμένει αήττητη στο πρωτάθλημα της Super League 2. Απολογισμός για τους «κίτρινους» πέντε νίκες και μία ισοπαλία και διαφορά τερμάτων 7-1.

Ακυρωθέν γκολ για τα Χανιά στο 71′ με τον Μπαΐροβιτς που είναι στην9 η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς σε επτά παιχνίδια.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ Β’ είχε την κατοχή  κι είχε την πρώτη και μοναδική καλή στιγμή της με τον Σαμπανάτζοβιτς (στο 16ο λεπτό), με τον Κουτζαβασίλη να απομακρύνει. Το υπόλοιπο πρώτο μέρος κύλησε χωρίς φάσεις για τις δύο ομάδες.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου είχε μια μια καλή ευκαιρία στο 48′  τον Λάτσι, με τους «κιτρινόμαυρους» να ανοίγουν τελικά το σκορ στο 53′.

Ο Μουστακόπουλος έκανε κούρσα από τον άξονα, έφθασε ως την περιοχή, για να γυρίσει την σωστή στιγμή στον Γιούση ο οποίος τελείωσε υποδειγματικά την φάση.

AEK Β’: Γκίνης, Σταμούλης (81′ λ.τρ. Γιαννούτσος), Κορνέζος, Μιτάι, Λάτσι, Σαμπανάτζοβιτς, Μουστακόπουλος, Γιούσης (81′ Κάτσικας), Χριστόπουλος Ευθ. (68′ Τζ. Γκαρσία), Αμούρ (53′ Παρράς), Κοσίδης (68′ Ιατρούδης).

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Πατάπης, Ζιούλης, Τσαμούρης (46′ Παντεκίδης), Κογιέτε (59′ Καμαρά), Παναγιωτούδης (80′ Βασιλακάκης), Κάρλος, Τριανταφυλλάκος, Βασιλόγιαννης, Βάρκας (59′ Κόλλας), Μπαΐροβιτς.