![Φιλικό με Αστέρα στην Τρίπολη η Παναχαϊκή](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/panacha.jpg)
Η Football League είναι άγνωστο πότε θα αρχίσει, και στην Παναχαϊκή κλείνουν το ένα φιλικό μετά το άλλο, προκειμένου οι παίκτες να διατηρηθούν στο καλύτερο επιθυμητό επίπεδο.
Ετσι, η Παναχαϊκή ανακοίνωσε σήμερα (9/10), τη διεξαγωγή φιλικού αγώνα με τον Αστέρα στην Τρίπολη, για την Παρασκευή (12/9, 16:00), ενώ την επομένη η αχαϊκή ομάδα θα βρεθεί στη Λαμία, για νέο φιλικό, με αντίπαλο τη ΝΠΣ Βόλου.
Να σημειωθεί ότι η Παναχαϊκή και ο Αστέρας Τρίπολης είχαν δώσει αγώνα προετοιμασίας στην Πάτρα, στις 9 Σεπτεμβρίου και είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι, 1-1.
Παναχαϊκή για Λόπες: “Περαστικά, ταχεία ανάρρωση”