SUPER LEAGUE 2
Κοντά σε Ολαϊτάν ο Απόλλων Πόντου
Σε προχωρημένες επαφές με τον Ολαϊτάν βρίσκεται Απόλλων Πόντου![Κοντά σε Ολαϊτάν ο Απόλλων Πόντου](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/09/olaitan.jpg)
Δύο ακόμα μεταγραφές αναμένεται να ανακοινώσει άμεσα ο Απόλλων Πόντου, προκειμένου να ενισχύσει ακόμα περισσότερο το έμψυχο δυναμικό του.
Οι “κοκκινόμαυροι” βρίσκονται κοντά σε συμφωνία με τον Μάικλ Ολαϊτάν. Ο Νιγηριανός επιθετικός αναμένεται τις επόμενες μέρες στη Θεσσαλονίκη, για να σμίξει ξανά με τον Δημήτρη Καλαϊτζίδη, με τον οποίο συνεργάστηκε επιτυχώς στη Βέροια. Ο 25χρονος έπαιζε στην Σαμτρέντια της Γεωργίας με 14 συμμετοχές, έξι γκολ και 4 ασίστ.
Επίσης, οι Πόντιοι εξετάζουν και την περίπτωση του Βασίλη Μουκίδη, με τον οποίο υπήρξε μια πρώτη επαφή. Ο 25χρονος αμυντικός χαφ έπαιξε πέρσι στον Καραϊσκάκη Άρτας και εν συνεχεία στον Αστέρα Βλαχιώτη.