SUPER LEAGUE 2

ΠΑΟΚ Β’ – Νίκη Βόλου 2-2: Τα εύκολα, δύσκολα και ισοπαλία στα χασομέρια!

ΠΑΟΚ Β' - Νίκη Βόλου 2-2: Το γρήγορο 2-0 δεν ήταν αρκετό για να κερδίσει τη Νίκη Βόλου ο ΠΑΟΚ Β'.

Ο ΠΑΟΚ Β’ προηγήθηκε 2-0, αλλά η Νίκη Βόλου με γκολ στις καθυστερήσεις «τσίμπησε» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Έμοιαζε δικό του ματς, αλλά δεν το πήρε! Ο ΠΑΟΚ Β’ μπήκε ορεξάτος κόντρα στη Νίκη Βόλου και με προηγήθηκε 2-0 στο 20λεπτο.
Κούτσιας με πέναλτι το 1-0 στο 14′ και Τζίμας στο 21′ το δεύτερο γκολ για τον δικέφαλο του βορρά.

Οι φιλοξενούμενοι που δεν το παράτησαν το ματς, είχαν δοκάρι με τον Παναγιωτίδη στο 30’, μείωσαν με τον Τζιώρα στο 54′ και τελικά πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις με γκολ του πρώτου, έπειτα από λάθος των αμυντικών των γηπεδούχων.

ΠΑΟΚ Β’ (Πάμπλο Γκαρσία): Ταλιχμανίδης, Αποστολόπουλος, Τάχατος, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Σαλαμούρας (53’ Χατζηστραβός), Μελετίδης (70’ Καλουτσικίδης), Τσοπούρογλου (70’ Γαϊτανίδης), Κούτσιας (60’ Πανίδης), Τζίμας (70’ Γρόσδης).

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Αθανασίου (53’ Βασιλείου), Αλιατίδης, Ανδρέου (38’ Τσουκαλάς), Πάνος (38’ Γκαρσία), Γρομητσάρης, Παναγιωτίδης, Κυριακίδης, Μέτσε, Κάσσος, Βλαχομήτρος