SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1oς όμιλος: Νίκη η Βέροια, γκέλα η ΑΕΛ! – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)

Super League 2 - 1oς όμιλος: Στο +5 η διαφορά πλέον ανάμεσα σε Βέροια και ΑΕΛ. Εύκολα τον ΑΟΤ στα Τρίκαλα η Αναγέννηση Καρδίτσας, τρίποντο και για Νίκη Βόλου..

Super League 2 – 1oς όμιλος: Η Βέροια «πέρασε» από τη Φιλιππούπολη (1-0), η ΑΕΛ «σκόνταψε» στο Αλκαζάρ με τον Απόλλωνα Πόντου (0-0). Εύκολο διπλό η Αναγέννηση Καρδίτσας στα Τρίκαλα!

Στο +5 άνοιξε τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΛ, η Βέροια, μετά τη νίκη της στη Λάρισα, κόντρα στον τοπικό Απόλλωνα (1-0). Το γκολ της νίκης, ο πρώτος σκόρερ της ομάδας της Ημαθίας, Πασάς στο 74′.

Την ίδια ώρα η ΑΕΛ, παραχώρησε λευκή ισοπαλία στο Αλκαζάρ στον Απόλλωνα Πόντου (0-0), χάνοντας σημαντικό έδαφος για τη πρώτη θέση και το μπαράζ.

Στα Τρίκαλα, η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε… βόλτα, επικρατώντας 3-0 του τοπικού ΑΟΤ που παραμένει στον… πόντο από την επικίνδυνη ζώνη. Με δύο εύστοχα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο (Μπενγκόα, Γκίνη) και κεφαλιά του Λαγού, διαμορφώθηκε το τελικό 3-0, με τους φιλοξενούμενους να έχουν και δοκάρι στο 0-0.

Ένταση για ακόμα μια φορά στις εξέδρες, με τους φίλους των Τρίκαλων να κινούνται απειλητικά κατά του ιδιοκτήτη της ομάδας, Ηλία Αϊβάζογλου, μετά το 2-0, ο οποίος προφυλάχθηκε από δυνάμεις των ΜΑΤ!

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το ματς με τον Θεσπρωτό η Νίκη Βόλου (3-1). Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν στο 7′ με τον Κουσκουνά, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 22′ με τον Στεργίου, αλλά με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου 45λεπτου (42′ Βλαχομήτρος, 44′ Αθανασίου), η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Δεν είχε νικητή το ματς στην Αριδαία. Αλμωπός – Καβάλα 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται νωρίς στο ματς (7′ Σουλιώτης) και τους «Αργοναύτες» να παίρνουν τον βαθμό χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 71′ ο Καϊούμπι.

Βαθμολογία Super League 2 – 1oς όμιλος

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Super League 2 – 1oς όμιλος: Νίκη η Βέροια, γκέλα η ΑΕΛ! – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.
Νίκος Μαρκάτος

Η καθημερινή του «επίσκεψη» για μια τριετία στο κτίριο της Λ. Αθηνών, όπου στεγάζεται το ΦΩΣ, του κόλλησαν το... μικρόβιο της Δημοσιογραφίας. Δεν υπήρχαν και οι μάσκες τότε! Αφού το σπούδασε το αντικείμενο, άνοιξε πρώτη η πόρτα της ΩΡΑΣ των ΣΠΟΡ. Στη 12ετή διαδρομή του, έκανε στάσεις στην ΚΙΤΡΙΝΟΜΑΥΡΗ ΩΡΑ και στην SportDay. Mέχρι τον Ιούνιο του 2017. Mετά Sportime. Από την πρώτη μέρα της επιστροφής του στα Περίπτερα! Γουστάρει ότι οι περισσότεροι λατρεύουν να... μισούν. Τη διαιτησία!