SUPER LEAGUE 2

Super League 2 – 1oς όμιλος: Νίκη η Βέροια, γκέλα η ΑΕΛ! – Αποτελέσματα – Βαθμολογία (highlights)

Super League 2 - 1oς όμιλος: Στο +5 η διαφορά πλέον ανάμεσα σε Βέροια και ΑΕΛ. Εύκολα τον ΑΟΤ στα Τρίκαλα η Αναγέννηση Καρδίτσας, τρίποντο και για Νίκη Βόλου..

Super League 2 - 1oς όμιλος: Με νίκες συνέχισαν Βέροια και ΑΕΛ με την διαφορά των έξι βαθμών άναμεσα στις δύο ομάδες να παραμένει.
Συντάκτης: Νίκος Μαρκάτος Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Super League 2 – 1oς όμιλος: Η Βέροια «πέρασε» από τη Φιλιππούπολη (1-0), η ΑΕΛ «σκόνταψε» στο Αλκαζάρ με τον Απόλλωνα Πόντου (0-0). Εύκολο διπλό η Αναγέννηση Καρδίτσας στα Τρίκαλα!

Στο +5 άνοιξε τη διαφορά από τη δεύτερη ΑΕΛ, η Βέροια, μετά τη νίκη της στη Λάρισα, κόντρα στον τοπικό Απόλλωνα (1-0). Το γκολ της νίκης, ο πρώτος σκόρερ της ομάδας της Ημαθίας, Πασάς στο 74′.

Την ίδια ώρα η ΑΕΛ, παραχώρησε λευκή ισοπαλία στο Αλκαζάρ στον Απόλλωνα Πόντου (0-0), χάνοντας σημαντικό έδαφος για τη πρώτη θέση και το μπαράζ.

Στα Τρίκαλα, η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε… βόλτα, επικρατώντας 3-0 του τοπικού ΑΟΤ που παραμένει στον… πόντο από την επικίνδυνη ζώνη. Με δύο εύστοχα πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο (Μπενγκόα, Γκίνη) και κεφαλιά του Λαγού, διαμορφώθηκε το τελικό 3-0, με τους φιλοξενούμενους να έχουν και δοκάρι στο 0-0.

Ένταση για ακόμα μια φορά στις εξέδρες, με τους φίλους των Τρίκαλων να κινούνται απειλητικά κατά του ιδιοκτήτη της ομάδας, Ηλία Αϊβάζογλου, μετά το 2-0, ο οποίος προφυλάχθηκε από δυνάμεις των ΜΑΤ!

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» το ματς με τον Θεσπρωτό η Νίκη Βόλου (3-1). Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν στο 7′ με τον Κουσκουνά, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν προσωρινά στο 22′ με τον Στεργίου, αλλά με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του πρώτου 45λεπτου (42′ Βλαχομήτρος, 44′ Αθανασίου), η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Δεν είχε νικητή το ματς στην Αριδαία. Αλμωπός – Καβάλα 1-1, με τους γηπεδούχους να προηγούνται νωρίς στο ματς (7′ Σουλιώτης) και τους «Αργοναύτες» να παίρνουν τον βαθμό χάρη στο γκολ που πέτυχε στο 71′ ο Καϊούμπι.