Τελικός Champions League: Το σήκωσε η Ρεάλ Μαδρίτης

Η εξέλιξη στον τελικό του Champions League ανάμεσα σε Ντόρτμουντ και Ρεάλ Μαδρίτης.

Τελικός Champions League: LIVE ενημέρωση
Συντάκτης: Λευτέρης Παυλίδης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Live ενημέρωση: Τελικός Champions League, ήρθε η στιγμή! Ντόρτμουντ και Ρεάλ Μαδρίτης διασταυρώνουν τα ξίφη τους για το μεγάλο τρόπαιο.

Live ενημέρωση: Ντόρτμουντ – Ρεάλ Μαδρίτης 0-2

Λήξη αναμέτρησης.

87′ Σκοράρει ο Φίλκρουγκ, αλλά από θέση οφσάιντ.

83′ ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ! Λάθος από τον Μάατσεν, ο Μπέλινγκχαμ δίνει στον Βινίσιους και εκείνος με ωραίο πλασέ κάνει το 0-2.

82′ Από εκτέλεση κόρνερ του Κρόος, ο Νάτσο παίρνει την κεφαλιά και ο Κόμπελ κάνει άλλη μία σημαντική επέμβαση.

81′ Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Καμαβινγκά, μεγάλη επέμβαση ο Κόμπελ!

80′ Αποκρούει ο Κόμπελ την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρόος.

78′ Τεράστια ευκαιρία για τη Ρεάλ! Από ιδανική θέση δεν σκοράρει με πλασέ, λίγο έξω η μπάλα μετά το τρομερό τάκλιν του Σλότερμπεκ.

74′ ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ! Από κόρνερ του Κρόος ο Καρβαχάλ παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία.

68′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ! Βγάζει τη σέντρα ο Βινίσιους, ο Μπέλινγκχαμ μπαίνει στη φάση, αλλά δεν αλλάζει την πορεία της μπάλας.

57′ Σουτάρει στην κίνηση ο Καρβαχάλ, κοντράρει η μπάλα και μπλοκάρει ο Κόμπελ.

49′ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κρόος, αποκρούει ο Κόμπελ.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

41′  Ωραίο σουτ του Ζάμπιτσερ εκτός περιοχής, αποκρούει ο Κουρτουά.

28′ Νέα ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Κάνει το διαγώνιο πλασέ ο Αντεγέμι και αποκρούει ο Κουρτουά.

23′ Δοκάρι για την Ντόρτμουντ! Ο Φίλκρουγκ με πλασέ στέλνει την μπάλα στην δεξιά δοκό. Πιθανότατα ήταν σε θέση οφσάιντ ο Γερμανός.

21′ Ο Αντεγέμι φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας, αργεί να αποφάσισε, περνάει τον Κουρτουά, αλλά ο Ρούντιγκερ σταματάει το άψυχο πλασέ του.
15′ Άστοχο το σουτ του Βινίσιους.

14′ Ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Κακό το πλασέ του Μπραντ από ιδανική θέση!

12′ Δοκιμάζει το πόδι του ο Βαλβέρδε και αστοχεί.

2′ Εισβολή οπαδών υπήρξε λίγο μετά τη σέντρα.