Τραγική εκκίνηση για την Εθνική Νέων – Τρία γκολ στο 20λεπτο και 5-0 στο ημίχρονο! (vid)

Τρία γκολ σε διάστημα μόλις 18 λεπτών δέχθηκε η Εθνική ομάδα των Νέων στην πρεμιέρα της στο Euro U19.

Θέου: Μοναστηρλής - Γεωργιάδης, Καλογερόπουλος, Προδρομίτης και Δεληγιάννης - Τσίκος, Συμεωνίδης, Σπυράκος και Κωττάς - Γκολφίνος και Γκιτέρσος.
Συντάκτης: Αλέξανδρος Κωτάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Κάτι παραπάνω από κάκιστο ήταν το ξεκίνημα για την Εθνική Νέων στο Euro U19, κόντρα στη αντίστοιχη ομάδα της Νορβηγίας.

Είναι χαρακτηριστικό ότι μέσα σε διάστημα μόλις 18 λεπτών η «γαλανόλευκη» είχε… προλάβει να δεχθεί τρία τέρματα, ενώ 18 λεπτά μετά δέχθηκε δύο ακόμη για το 4-0 στο 36′ και το 5-0 στο 43′!

Ειδικότερα το 1-0 έκανε μόλις στο 6′ ο Ρόαλντσοι, το 2-0 ο Όντεγκαρντ στο 15′ και το 3-0 ο Φλάτακερ στο 18΄, με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα να δέχεται δύο ακόμη γκολ προτού ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος!

Πιο συγκεκριμένα το 4-0 έγινε στο 36′ από τον Σκόγκβολντ, ενώ στο 43′ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα Όντεγκαρντ διαμόρφωσε το βαρύτατο 5-0!

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός της Εθνικής Νέων Τάσος Θέος παρέταξε την εξής 11άδα: Μοναστηρλής – Γεωργιάδης, Καλογερόπουλος, Προδρομίτης Δεληγιάννης – Τσίκος, Συμεωνίδης, Σπυράκος και Κωττάς – Γκολφίνος και Γκιτέρσος.