Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΟΚ: Και πέναλτι και αποβολή ο Φεράρι, 1-0 ο δικέφαλος με Σβαμπ (vid)

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ επί του Βόλου στο 24ο λεπτό χάρη σε εκτέλεση πέναλτι του Σβαμπ.

Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΟΚ: Ο Βόλος έχασε πέναλτι με τον Άλτμαν, αντιθέτως ο δικέφαλος εκμεταλλεύθηκε τη δική του ευκαιρία από τα 11 βήματα, ανοίγοντας το σκορ στο Πανθεσσαλικό με τον Στέφαν Σβαμπ στο 24′.

Ένα λεπτό πριν ο Ντεσπόντοφ είχε κερδίσει την εσχάτη των ποινών σε άτσαλο μαρκάρισμα του Φράνκο Φεράρι μέσα στην περιοχή, με τον 32χρονο αριστερό μπακ να αποβάλλεται κιόλας 10 λεπτά αργότερα (34′) καθώς αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα (η πρώτη στη φάση του πέναλτι) για μαρκάρισμα στον Τισουντάλι που έφευγε στην αντεπίθεση.

Δείτε παρακάτω

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΟΚ: Και πέναλτι και αποβολή ο Φεράρι, 1-0 ο δικέφαλος με Σβαμπ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.