WORLD FOOTBALL

Αργεντινή: Χατ-τρικ σε 22 λεπτά ο Λαουτάρο! (vid)

Η Αργεντινή ήταν εντυπωσιακή στη φιλική αναμέτρηση με το Μεξικό, επικρατώντας με 4-0, με τον Λαουτάρο Μαρτίνες να πετυχαίνει χατ τρικ σε 22 λεπτά!

Αργεντινή
Συντάκτης: Ιωσήφ Σηφάκης Χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά

Η ομάδα του Σκαλόνι ήταν εκπληκτική και  «σκόρπισε» το Μεξικό σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Σαν Αντόνιο του Τέξας επικρατώντας με 4-0, με τρία γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες.

Ο νεαρός επιθετικός άνοιξε το σκορ στο 17’ και πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε και το 2-0. Με πέναλτι, ο Παρέδες διαμόρφωσε στο 33’ το 3-0 ενώ το τελικό σκορ έγραψε ο άσος των «νερατζούρι» στο 39’.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Εθνική Κουρασάο: Νεκρός ο τερματοφύλακας στο ξενοδοχείο της ομάδας

Τα στιγμιότυπα του Αργεντινή-Μεξικό

Από τα υπόλοιπα σπουδαία φιλικά, η Βραζιλία ηττήθηκε από το Περού στο Λος Άντζελες, με τον σκόρερ της αναμέτρησης να είναι στο 85’ ο Έιμπραμ, ενώ η Χιλή ηττήθηκε από την Ονδούρα με 2-1.