WORLD FOOTBALL

Ξέσπασε με 5άρα στο Ελ Σαλβαδόρ η Βραζιλία (vid)

Η Βραζιλία νίκησε με 5-0 το Ελ Σαλβαδόρ

Συντάκτης: Sportime Team Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Γκολ και θέαμα προσέφερε η Βραζιλία σε φιλική αναμέτρηση με το Ελ Σαλβαδόρ, το οποίο και συνέτριψε με 5-0.

Στο τέταρτο μόλις λεπτό ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτο και στο 16΄ ο Ριστάρλισον με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Κουτίνιο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σελεσάο συνέχισε με τον ρυθμό και στο 50′ ο Ριτσάρλισον πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και τέταρτο για την ομάδα του. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 90′ ο Μαρκίνιος.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Τίτε): Νέτο, ‘Εντερ Μιλτάο, Μαρκίνιος, Ντεντέ (46′ Πέπε), Άλεξ Σάντρο, Κασεμίρο (46′ Φρεντ), Ντάγκλας Κόστα (54′ Γουίλιαν), Αρτούρ (70′ Αντρέας Περέιρα), Κουτίνιο (54′ Εβέρτον), Νεϊμάρ, Ριτσάρλισον (54’ Λούκας Πακέτα).