ΙΣΤΙΟΠΛΟΪ́Α
Πρωταθλητής Ευρώπης ο Καλπογιαννάκης!
Ο νεαρός ιστιοπλόος κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία techno 293![Πρωταθλητής Ευρώπης ο Καλπογιαννάκης!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/kalpogiannakis.jpg)
Ο Αλέξανδρος Καλπογιαννάκης επιβεβαίωσε τα προγνωστικά και πήρε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ιστιοπλοΐας στην κατηγορία techno 293, που ολοκληρώθηκε στην Βάρκιζα.
Ο νεαρός πρωταθλητής επικράτησε στην κατηγορία των παίδων με 10 βαθμούς ποινής, κερδίζοντας συνολικά οκτώ ιστιοδρομίες, από τις 11 που έγιναν!
Στις κορασίδες η Ελένη Μαρία Μποχλωγύρου πήρε την καλύτερη θέση καθώς ήταν 18η με 133 βαθμούς ποινής, ενώ στα τζούνιορς ο Πέτρος Κονταρίνης ήταν 25ος με 205β.π. και η Πηγή Νικολουδάκη 11η με 94βπ., την οποία ακολούθησε στην 12η θέση η Μαρίνα Χερουβείμ με 121β.π.
Για το χάλκινο μετάλλιο ο Λαοκράτης Κεσίδης
Μία ελληνική πρόκριση στην πρεμιέρα του παγκοσμίου κυπέλλου αεροβικής