ΠΥΓΜΑΧΙΑ
Άλλα τρία μετάλλια για τους πυγμάχους του Αϊδινιώτη
Με χρώμα... «πράσινο» βάφτηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Ελευθερούπολης.![Άλλα τρία μετάλλια για τους πυγμάχους του Αϊδινιώτη](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/05/Pao-Pigmaxia-epityxies.jpg)
Πέντε αθλητές κατέβασε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων της Ελευθερούπολης ο Παναθηναϊκός, πέντε μετάλλια κατάκτησε!
Πυγμαχία: Πρωταθλητές οι Ευμορφιάδης-Κωστούρος του Παναθηναϊκού!
Πέρα από τους πρωταθλητές Ελλάδας Γιάννη Ευμορφιάδη (κατηγορία παίδων) και Παναγιώτη Κωστούρο (κατηγορία παμπαίδων), ο Γιάννης Αϊδινιώτης είδε άλλους τρεις πυγμάχους του ν’ ανεβαίνουν στο βάθρο.
Για την ακρίβεια το ασημένιο μετάλλιο πανηγύρισε ο Ηλίας Λόντος-Γέρου, ενώ το χάλκινο κατέκτησαν οι Αποστόλης Αραμπατζής και Ίκαρος Γουίλιαμς. Πρόκειται για μία ακόμη διάκριση στο ιστορικό τμήμα του Ερασιτέχνη Παναθηναϊκού, απόρροια της εξαιρετικής δουλειάς που κάνει καθημερινά ο Αϊδινιώτης.