ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Πανηγύρισαν με συρτάκι στην άμμο (vid)
Οι παίκτριες της εθνικής μπιτς χάντμπολ γυναικών, για την πρόκριση στον τελικό του παγκοσμίου πρωταθλήματος![Πανηγύρισαν με συρτάκι στην άμμο (vid)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/07/hellas-2.jpg)
Η εθνική ομάδα μπιτς χάντμπολ γυναικών τρελαίνει κόσμο στο Καζάν, στην παρθενική της παρουσία σε παγκόσμιο πρωτάθλημα.
Με δύο μεγαλειώδες εμφανίσεις το Σάββατο (28/7) νίκησε αρχικά τη γηπεδούχο Ρωσία στα προημιτελικά και την Ισπανία στα ημιτελικά, περνώντας στον τελικό, όπου την Κυριακή (29/7, 17:00) κόντρα στη Νορβηγία θα διεκδικήσει το χρυσό μετάλλιο.
Ήδη το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχει σημειώσει τη μεγαλύτερη επιτυχία για το ελληνικό χάντμπολ και η πρόκριση στον τελικό γιορτάστηκε με συρτάκι στην άμμο.
https://www.facebook.com/ihf.info/videos/1790042964377306/
Στα ημιτελικά του παγκοσμίου το γυναικείο μπιτς χάντμπολ!