ΣΠΟΡ

Εκτός μεταλλίων ο Μιτάκης

Μετά από μία κακή μέρα σήμερα, ο Γιάννης Μιτάκης μένει οριστικά εκτός βάθρου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ιστιοπλοΐας, για σκάφη τύπου Finn, που διεξάγεται στο Κάντιθ της Ισπανίας. Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε μια κακή ιστιοδρομία το πρωί, τερματίζοντας στην 29η  θέση και από πέμπτος που ήταν στη γενική κατάταξη, έπεσε στην 10η θέση στη κατηγορία Open με 110...

Μετά από μία κακή μέρα σήμερα, ο Γιάννης Μιτάκης μένει οριστικά εκτός βάθρου στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ιστιοπλοΐας, για σκάφη τύπου Finn, που διεξάγεται στο Κάντιθ της Ισπανίας.

Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε μια κακή ιστιοδρομία το πρωί, τερματίζοντας στην 29η  θέση και από πέμπτος που ήταν στη γενική κατάταξη, έπεσε στην 10η θέση στη κατηγορία Open με 110 βαθμούς ποινής (7ος στην Ευρώπη) και έμεινε εκτός μεταλλίων.

Στη κούρσα μεταλλίων, ο Βρετανός Εντουαρτ Ράιτ ξεπέρασε τον Ολλανδό Νίκολας Χέινερ και με 57 βαθμούς ποινής, έναντι 60 του αντιπάλου του, πήρε το χρυσό μετάλλιο. Το χάλκινο πήγε στον Σουηδό Μαξ Σάλμινεν με 71 β.π.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Εκτός μεταλλίων ο Μιτάκης», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.