ΣΤΙΒΟΣ
Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες: Η Νίκη Ξάνθου θα τιμηθεί στη Κω
Η πρώην πρωταθλήτρια του μήκους θα τιμηθεί στη Κω![Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες: Η Νίκη Ξάνθου θα τιμηθεί στη Κω](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/10/xanthou.jpg)
Το προσεχές Σαββατοκύριακο, 20-21 Οκτωβρίου, θα πραγματοποιηθούν οι Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες στη Κω, όπου εκτός του αγωνιστικού μέρους, θα τιμηθούν και σπουδαίοι αθλητές του στίβου, που κατάγονται από νησιά του Αιγαίου.
Πρώτη και καλύτερη η Νίκη Ξάνθου! Η Ροδίτισσα πρώην πρωταθλήτρια του μήκους, θα είναι το κεντρικό πρόσωπο στην διάρκεια των βραβεύσεων, καθώς είναι μία από τις κορυφαίες μορφές που έβγαλε ποτέ η χώρα στα άλματα.
Μαζί της θα τιμηθούν η Αγγελική Τσιολακούδη, η Χρύσα Ιακώβου, ο Χριστόφορος Μερούσης, ο Μιχάλης Μερτζανίδης και ο Γιάννης Σμαλιός.
Τζένγκο: «Συγκινητικό να ακούς τον εθνικό ύμνο»