ΣΤΙΒΟΣ
Πρώτος ο Τεντόγλου στο Ροβερέτο
Αρκετά καλή εμφάνιση έκανε ο Μίλτος Τεντόγλου στο διεθνές μίτινγκ του Ροβερέτο. Ο πρωταθλητής Ευρώπης στο μήκος, επικράτησε στον αγώνα που έγινε στην ιταλική πόλη, κάνοντας καλύτερο άλμα στα 8,00μ. Ο άλτης του Γιώργου Πομάσκι είχε άλλο ένα έγκυρο στα 7,95μ., αλλά την νίκη την πήρε, καθώς δεύτερος έμεινε ο Τζαμαϊκανός Τατζέι Γκέιλ με 7,93μ.![Πρώτος ο Τεντόγλου στο Ροβερέτο](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/08/tentoglou-3.jpg)
Αρκετά καλή εμφάνιση έκανε ο Μίλτος Τεντόγλου στο διεθνές μίτινγκ του Ροβερέτο. Ο πρωταθλητής Ευρώπης στο μήκος, επικράτησε στον αγώνα που έγινε στην ιταλική πόλη, κάνοντας καλύτερο άλμα στα 8,00μ.
Ο άλτης του Γιώργου Πομάσκι είχε άλλο ένα έγκυρο στα 7,95μ., αλλά την νίκη την πήρε, καθώς δεύτερος έμεινε ο Τζαμαϊκανός Τατζέι Γκέιλ με 7,93μ.