ΣΤΙΒΟΣ

Στο βάθρο Μπανιώτης και Πεσιρίδου

Χάλκινο μετάλλιο και για τους δύο στους Μεσογειακούς Αγώνες

Στο βάθρο των Μεσογειακών αγώνων ανέβηκε ο Κώστας Μπανιώτης και η Ελισάβετ Πεσιρίδου.

Ο πρωταθλητής του ύψους πέρασε τα 2,23μ., τα οποία ήταν αρκετά για να του δώσουν τη 2η θέση στον τελικό, αλλά δεν κατάφερε να περάσει τα 2,28μ. που ήταν ο βασικός του στόχος, καθώς θα του έδινε και την πρόκριση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε και η Ελισάβετ Πεσιρίδου στα 100μ. εμπ. όπου παρά την κακή της εκκίνηση τερμάτισε σε χρόνο 13.30.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια κατέγραψε την ίδια επίδοση με την Ιταλίδα Μπολιόλο, αλλά το φώτο φίνις την έδειξε τρίτη.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Στο βάθρο Μπανιώτης και Πεσιρίδου», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.