ΣΤΙΒΟΣ
Ζηρίνειο σημαίνει Στίβος – Άμεση παρέμβαση για να σταματήσει η καταστροφή του!
Δυστυχώς ο στίβος διώκεται, άγνωστο γιατί. Όχι σήμερα, αλλά εδώ και χρόνια. Από το Καραϊσκάκη μέχρι και το Ζηρίνειο, ίδια ιστορία!![Ζηρίνειο σημαίνει Στίβος – Άμεση παρέμβαση για να σταματήσει η καταστροφή του!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2022/06/zirineio-kifisia.jpg)
Δυστυχώς, ο στίβος διώκεται, άγνωστο γιατί. Όχι σήμερα, αλλά εδώ και χρόνια. Από το Καραϊσκάκη μέχρι και το Ζηρίνειο, ίδια ιστορία! Η οργή του Μίλτου Τεντόγλου ήταν αναμενόμενη.
Ο στίβος συνεχίζει να διώκεται χωρίς σταματημό. Η καταστροφή που γίνεται στο Ζηρίνειο αποτελεί ένα ακόμα παράδειγμα. Απαραίτητη η παρέμβαση για να σωθεί το ταρτάν. Ο Δήμαρχος της Κηφισιάς, Γιώργος Θωμάκος, δεν έκανε τίποτε για να σταματήσει την καταστροφή του ταρτάν.
Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο του Γιάννη Κούρκουλου στο Stivostime.