ΤΕΝΙΣ

«Καθάρισε» τον Ρούμπλεφ ο εξαιρετικός Τσιτσιπάς!

Και τώρα... Τζόκοβιτς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε εύκολα με 2-0 ( 6-3, 6-4) σετ τον Αντρέι Ρούμπλεφ και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Mubadala World Tennis Championships στο Αμπού Ντάμπι, όπου θα αντιμετωπίσει τον Νόβακ Τζόκοβιτς!

Με… κεκτημένη ταχύτητα από την τελευταία φορά, που βρέθηκε στο κορτ και τον θρίαμβό του στο Λονδίνο, ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας όλων των εποχών νίκησε με 6-3, 6-4 τον 22χρονο Ρώσο (No.23) και έκλεισε ραντεβού αύριο (15.00) με τον Σέρβο στα ημιτελικά του τουρνουά.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Η Φραντσέσκα Σκιαβόνε νίκησε τον καρκίνο!

Το Νο6 της παγκόσμιας κατάταξης, ήταν πολύ συγκεντρωμένος και αποφασιστικός απέναντι στον Ρώσο αντίπαλό του και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στο σερβίς του, φτάνοντας στην τελική επικράτηση μετά από 1 ώρα και 8 λεπτά αγώνα.

Στο άλλο ματς της τετράδας θα αναμετρηθεί ο Ράφα Ναδάλ με τον νικητή του αγώνα ανάμεσα στον Χιόν Τσανγκ και τον Καρέν Χατσάνοφ (16.00).

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Καθάρισε» τον Ρούμπλεφ ο εξαιρετικός Τσιτσιπάς!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.