ΤΕΝΙΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε «περίπατο» και προκρίθηκε στους «16»

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς με πολύ καλή εμφάνιση νίκησε τον Νταν Έβανς και πάει στους «16» των Ολυμπιακών Αγώνων.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε «περίπατο» κόντρα στον Νταν Έβανς και προκρίθηκε στους «16» των Ολυμπιακών Αγώνων.

Ο Έλληνας τενίστας ήταν ιδιαίτερα ανεβασμένος και «διέλυσε» τον Βρετανό με 2-0 σετ και με επιμέρους 6-1, 6-2 δεν δυσκολεύτηκε να πάει στην επόμενη φάση.

Μετά τη Μαρία Σάκκαρη που πέρασε εύκολα στον τρίτο γύρο καθώς απέκλεισε την Γιουάν από την Κίνα, το ίδιο έκανε και ο Τσιτσιπάς.

Το πρώτο σετ ήταν μονόλογος για τον Έλληνα τενίστα, αφού δεν δυσκολεύτηκε σε κανένα σημείο και πήρε άμεσα προβάδισμα πρόκρισης.

Το ίδιο συνέβη και στη συνέχεια του ματς, όπου ήταν συγκεντρωμένος και δεν άφησε κανένα περιθώριο… στραβοπατήματος.

Στη φάση των “16” ο Στέφανος Τσιτσιπάς θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Μπάεζ – Χασάν.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε «περίπατο» και προκρίθηκε στους «16»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.