ΤΕΝΙΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: «Σίφουνας» η Μαρία Σάκκαρη στο δεύτερο γύρο – Έχασε μόλις 1 game!

«Ψυχωμένη» παρουσιάστηκε η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στους Ολυμπιακούς Αγώνες παίρνοντας εύκολη πρόκριση στο δεύτερο γύρω.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Σε λιγότερο από 1 ώρα «καθάρισε» τη Ντάνκα Κόβινιτς η Μαρία Σάκκαρη στην πρεμιέρα της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Παρισίου δείχνοντας σε εξαιρετική κατάσταση.

Μία άψογη εμφάνιση έκανε η Ελληνίδα πρωταθλήτρια η οποία έδειξε σίγουρα πολύ άνετα στα κορτ του Roland Garros στα οποία έχει βρεθεί στα ημιτελικά του Grand slam στο παρελθόν.

Χάνοντας μόλις 1 game (!) σε ολόκληρο τον αγώνα, η Μαρία Σάκκαρη πήρε την πρόκριση για τον δεύτερο γύρο κόντρα στη σημαιοφόρο του Μαυροβουνίου μέσα σε 56 λεπτά.

Σα σε προπόνηση η Μαρία κόντρα στο νούμερο 668 της παγκόσμιας κατάταξης ξεκίνησε το ματς με 6/6 κερδισμένους πόντους κάνοντας το 2-0 πολύ γρήγορα. Σε κανέναν σημείο του πρώτου σετ δε φάνηκε να απειλείται ιδιαίτερα φτάνοντας στο 6-0 σε 23 λεπτά!

Η Κόβινιτς έβγαλε αντίδραση στην αρχή του δεύτερου σετ κάνοντας break στη αντίπαλό της στο πρώτο game. Ωστόσο αυτή ήταν και η μοναδική ανάσα που πήρε σε όλο το παιχνίδι καθώς στη συνέχει η Μαρία απάντησε με δικό της break.

Παίζοντας εξαιρετικό τένις και με βαθιά, δυνατά χτυπήματα η Μαρία Σάκκαρη έφτασε εύκολα στο 5-1. Εκεί έσβησε 3 break point για να τελειώσει το ματς στο 6-1.

Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: Δείτε την απίθανη εμφάνιση της Μαρίας

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες 2024: «Σίφουνας» η Μαρία Σάκκαρη στο δεύτερο γύρο – Έχασε μόλις 1 game!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.