ΤΕΝΙΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες Παρίσι 2024: Ήττα στο διπλό για Παπαμιχαήλ και Σάκκαρη και εκτός δεύτερου γύρου η Ελλάδα

Ήττα στο διπλό για Παπαμιχαήλ και Σάκκαρη και αποκλεισμός.

Ολυμπιακοί Αγώνες Παρίσι 2024: Δέσποινα Παπαμιχαήλ και Μαρία Σάκκαρη ηττήθηκαν με 2-0 σετ από τις Ντανιέλ Κόλινς/Ντεζιρέ Κράβτσικ και αποκλείστηκαν στο διπλό στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Οι Αμερικανίδες ήταν ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του ματς και πήραν εύκολα τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση, εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν τις Ουκρανές Λιουντμίλα και Νάντια Κίτσενοκ.

Οι Ελληνίδες δυσκολεύτηκαν να βρουν τα πατήματά τους στο πρώτο σετ, χάνοντας με 6-1 games, ενώ στο δεύτερο σετ μπορεί να ήταν εμφανώς βελτιωμένες, όμως δεν ήταν αρκετό αυτό για να ισοφαρίσουν.

Οι Αμερικανίδες πήραν με 6-3 το δεύτερο σετ και τελείωσαν το παιχνίδι, παίρνοντας την πρόκριση στη φάση των 16.

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε νωρίτερα με 2-1 από τη Μάρτα Κόστγιουκ και έτσι ο μοναδικός εκπρόσωπος της ελληνικής ομάδας στο Παρίσι είναι τώρα ο Στέφανος Τσιτσιπάς, που θα παίξει αύριο (31/7) με τον Αργεντινό Σεμπαστιάν Μπάες στον τρίτο γύρο του ολυμπιακού τουρνουά.

ΤΑ ΣΕΤ: 1-6, 3-6

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ολυμπιακοί Αγώνες Παρίσι 2024: Ήττα στο διπλό για Παπαμιχαήλ και Σάκκαρη και εκτός δεύτερου γύρου η Ελλάδα», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.