ΤΕΝΙΣ
Πήγε για ανατροπή, αλλά «λύγισε» ο Παγδατής
Έφτασε κοντά στην ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε στο τέλος ο Μάρκος Παγδατής, ο οποίος ηττήθηκε από τον Κάρεν Χατσάνοφ με 6-3, 6-4, 3-6, 6-7(4), 7-5 και αποχαιρέτησε το Wimbledon στον δεύτερο γύρο. Ο Κύπριος τενίστας βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο στο ματς του δευτέρου γύρου του βρετανικού τουρνουά, καθώς είδε τον Ρώσο αντίπαλό του...![Πήγε για ανατροπή, αλλά «λύγισε» ο Παγδατής](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2018/07/marcos-baghdatis.jpg)
Έφτασε κοντά στην ανατροπή, όμως δεν τα κατάφερε στο τέλος ο Μάρκος Παγδατής, ο οποίος ηττήθηκε από τον Κάρεν Χατσάνοφ με 6-3, 6-4, 3-6, 6-7(4), 7-5 και αποχαιρέτησε το Wimbledon στον δεύτερο γύρο.
Ο Κύπριος τενίστας βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο στο ματς του δευτέρου γύρου του βρετανικού τουρνουά, καθώς είδε τον Ρώσο αντίπαλό του να νικάει με 2-0 στα σετ. Όμως, μπόρεσε να πάρει δύο συνεχόμενα σετ και να φέρει το ματς στα ίσα.
Έχασε όμως πολλές ευκαιρίες στο πέμπτο και τελευταίο σετ και έτσι ο ψυχραιμότερος 22χρονος Νο. 40 στον κόσμο πανηγύρισε τη νίκη έπειτα από μάχη 3 ωρών και 15 λεπτών.