Σάκκαρη: «Aποχαιρέτησε» την Μελβούρνη

Η Μαρία Σάκκαρη δεν τα κατάφερε απέναντι στην Κίκι Μλαντένοβιτς και έχασε για τον θεσμό του Australian Open.

Σάκκαρη
Συντάκτης: Γιώργος Διπλοΐδης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Η Μαρία Σάκκαρη στον αγώνα που έδωσε για το Australian Open με την Κίκι Μλαντένοβιτς, γνώρισε την ήττα με 6-2, 0-6, 6-3.

Έτσι… αποχαιρετά την Μελβούρνη στην οποία γίνεται η διοργάνωση.

Η τελευταία την ταλαιπώρησε πάρα πολύ, καθώς αναγκάστηκε να μείνει κλεισμένη 14 μέρες στο δωμάτιό της, χωρίς προπόνηση, εξαιτίας κρουσμάτων Κορονοϊού που βρέθηκαν στην πτήση της.

Στο δεύτερο σετ με ένα 6-0 έφερε το ματς στα ίσα αλλά τελικά νικήτρια ήταν η Γαλλίδα αντίπαλος της.

Η κορυφαία πάντως Ελληνίδα τενίστρια, είναι προγραμματισμένο να αγωνιστεί στο τουρνουά της Αδελαΐδας (21-26/2).

NBA Αποτελέσματα: Στην παράταση οι Λέικερς, δεν τα κατάφεραν οι Γουόριορς (vids)

Μπακς: Άνετη νίκη με κορυφαίο τον Αντετοκούνμπο (vid)

Απίθανες προσφορές και σούπερ πακέτα σε παιδικά περιοδικά και παραμύθια στο Magbox.gr.