ΤΕΝΙΣ
Σάκκαρη: Στις 14:30 το πρώτο σερβίς κόντρα στην Οσταπένκο για το Ostrava Open!
Έτοιμη για πρόκριση στα προημιτελικά του Ostrava Open η Σάκκαρη απέναντι στην Οσταπένκο. Στις 14:30 ξεκινά η αναμέτρηση.![Σάκκαρη: Στις 14:30 το πρώτο σερβίς κόντρα στην Οσταπένκο για το Ostrava Open!](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2021/09/sakkari_2.jpg)
Από το νούμερο 12 του κόσμου πλέον η Μαρία Σάκκαρη αντιμετωπίζει σήμερα (23/9) περίπου στις 14:30 τη Γέλενα Οσταπένκο (CosmoteSport 8) για τον δεύτερο γύρου του Ostrava Open.
Η Οσταπένκο, πρωταθλήτρια του Roland Garros 2017 και φιναλίστ στο Λουξεμβούργο την προηγούμενη εβδομάδα είναι η αντίπαλος της Ελληνίδας πρωταθλήτριας, που αγωνίζεται ως το Νο4 του κυρίως ταμπλό στο τουρνουά της Τσεχίας.
Η Σάκκαρη βρίσκεται σε δαιμονιώδη φόρμα μετά την εξαιρετική πορεία της στο US Open, που σταμάτησε στα ημιτελικά ενώ και η Λετονή είναι σε καλή κατάσταση και θα αποτελέσει ένα δύσκολο εμπόδιο.
Η νικήτρια του σημερινού αγώνα θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά της Οστράβα μια εκ των Αναστασία Παβλιουτσένκοβα (Νο5 του ταμπλό) και Τερέζα Μαρτίνκοβα.