ΤΕΝΙΣ

Σάκκαρη: Τεράστια νίκη και προημιτελικός στο US Open!

Η Μαρία Σάκκαρη έδειξε για ακόμα μία φορά πόσο σπουδαία τενίστρια είναι και με 2-1 σετ προκρίθηκε στον προημιτελικό του US Open!

Συντάκτης: Στέλιος Ανδρικάκης Χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό

Καταπληκτική εμφάνιση έκανε η Μαρία Σάκκαρη κόντρα στην Μπιάνκα Αντρεέσκου και μετά από μία ματσάρα κατάφερε να επικρατήσει με 2-1 σετ και να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του US Open!

Η Ελληνίδα τενίστρια έδειξε την ποιότητα της σε όλη την αναμέτρηση, αφού ακόμα και στο πρώτο σετ που έχασε, ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 7-6 στο τάι μπρέικ.

Με τον ίδιο τρόπο όμως επέστρεψε, αφού στο δεύτερο σετ έκαμψε την αντίσταση της Αντρεέσκου με στο τάι μπρέικ και έφερε το ματς τα ίσα.

Στο τρίτο και τελευταίο σετ, η Σάκκαρη δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλο της και διατηρήθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα παρά την κούραση, τόσο τη σωματική αλλά και την ψυχική.

Έτσι, έκανε το 6-4 που έφερε τα σετ στο 2-1 και της κλείδωσε τη νίκη-πρόκριση στα προημιτελικά του US Open.

Μίκης Θεοδωράκης: Συνεχίζεται το λαϊκό προσκύνημα στον σπουδαίο Έλληνα μουσικοσυνθέτη!

Κορονοϊός: Πολύ υψηλά ποσοστά κορτιζόλης στα μαλλιά των παιδιών

MasterChef: Διονύσης και Ανούς έτοιμοι για συγκατοίκηση μας δείχνουν το νέο τους σπίτι!