Στέφανος Τσιτσιπάς: Με ελπίδα και… μέλλον το πρώτο του μήνυμα μετά τον αποκλεισμό (pic)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκανε το Σάββατο (10/10) την πρώτη του εμφάνιση στο twitter μετά τον αποκλεισμό από τον τελικό του Roland Garros.![Στέφανος Τσιτσιπάς: Με ελπίδα και… μέλλον το πρώτο του μήνυμα μετά τον αποκλεισμό (pic)](https://www.sportime.gr/wp-content/uploads/2020/10/fylakeskorydallos-1.jpg)
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς μπορεί να αποκλείστηκε στα… σημεία από τον Νόβακ Τζόκοβιτς το βράδυ της Παρασκευής (9/10) στα ημιτελικά του Roland Garros, ωστόσο δεν μένει εδώ. Αλλά κοιτάζει το μέλλον.
Το πρωί του Σαββάτου (10/10) ο Τσιτσιπάς έκανε την πρώτη του ανάρτηση μέσω της οποίας στέλνει μήνυμα για τη συνέχεια, προτρέποντας τον καθένα να κοιτάζει μπροστά και όχι πίσω.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ: Στέφανος Τσιτσιπάς: Ο τραυματισμός που του στέρησε την πρόκριση στον τελικό (vid)
«Στο τέλος της ημέρας, το μόνο που χρειάζεσαι είναι ελπίδα, επιμονή και δύναμη», έγραψε αρχικά ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας, λίγες ώρες μετά τη μεγαλειώδη εμφάνιση κόντρα στον Νόβακ Τζόκοβιτς. «Το μέλλον σε χρειάζεται. Το παρελθόν όχι. Ευχαριστώ Roland Garros».
Δείτε παρακάτω την ανάρτηση που έκανε ο Τσιτσιπάς
At the end of the day, all you need is hope, persistence and strength.
Your future needs you.
Your past doesn’t.Thank you @rolandgarros.
— Stefanos Tsitsipas (@StefTsitsipas) October 10, 2020