ΒΟΛΕΪ

«Να γεμίσει το ΣΕΦ με Ραβέννα»

Στον Ολυμπιακό πιστεύουν στην ανατροπή κόντρα στους Ιταλούς

Η ήττα με 3-1 σετ «πόνεσε» τον Ολυμπιακό, καθώς στη ρεβάνς του ΣΕΦ για τον τελικό του Τσάλεντζ Καο (11/4, 20:30), χρειάζεται… τέσσερα νικηφόρα σετ για να πάρει τον τίτλο. Το κακό για την ομάδα του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ, είναι πως τόσο στο πρώτο, όσο και (κυρίως) στο τέταρτο σετ, είχαν το παιχνίδι στα χέρια τους, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν έστω ένα δεύτερο σετ, που θα άλλαζε πολλά στη ρεβάνς.

Πλέον πρέπει να γίνει υπέρβαση για να έρθει ο τρίτος ευρωπαϊκός τίτλος στον Πειραιά, κάτι που για να γίνει, οι «ερυθρόλευκοι» τονίζουν από την ώρα που τελείωσε το χθεσινό ματς στην Ιταλία, θα γίνει αν ο κόσμος γεμίσει το ΣΕΦ και ενισχύσει την ομάδα.

«Τώρα πρέπει να δουλέψουμε πάνω στο παιχνίδι μας και προετοιμαστούμε καλά, να μάθουμε από τα λάθη μας και να πάμε τη ρεβάνς στο χρυσό σετ. Ο κόσμος, θα μας βοηθήσει στα δύσκολα, όπως έγινε στην Ιταλία με τους οπαδούς της Ραβέννα. Είμαι σίγουρος ότι με ένα γεμάτο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, θα μας δώσουν το κάτι παραπάνω για την ανατροπή, θα είναι ο παραπάνω παίκτης για εμάς», είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής του Ολυμπιακού μετά την χθεσινή ήττα.

Η προϊστορία λέει πάντως πως ο Ολυμπιακός και τις δύο ευρωπαϊκές κούπες, τις πήρε στο ΣΕΦ. Θέλουν να τριτώσει το κακό και το θετικό είναι πως η ομάδα δεν έχασε αμαχητί, αλλά ουσιαστικά… δώρισε κατά κάποιον τρόπο τη νίκη με το συγκεκριμένο σκορ στους Ιταλούς.

Για να εκμεταλλευτούν όμως την έδρα, θέλουν τον κόσμο να γεμίσει το ΣΕΦ και τα μηνύματα είναι ενθαρρυντικά καθώς η ζήτηση είναι αρκετά μεγάλη.

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο ««Να γεμίσει το ΣΕΦ με Ραβέννα»», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.