SPORTIME BET

Champions League με Super Combo στη Novibet!

Ρεάλ Μαδρίτης – Αταλάντα

Το πάνω χέρι την ύστατη στιγμή πήρε η Ρεάλ Μαδρίτης στον πρώτο της αγώνα με την Αταλάντα για την φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς βρήκε γκολ στο 86ο λεπτό (Μεντί) και έφυγε με το πολύτιμο 1-0.

Η «βασίλισσα» αρέσκεται φέτος στα… θρίλερ. Το περασμένο Σάββατο βρέθηκε να χάνει 0-1 από την Έλτσε στην Μαδρίτη και με δύο γκολ του Μπενζεμά -το δεύτερο εκ των οποίων στις καθυστερήσεις- πήρε την πολύ σημαντική νίκη. Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν έχει 57 βαθμούς στην Πριμέρα Ντιβιζιόν και είναι στο -6 από την πρωτοπόρο Ατλέτικο και στο -2 από την Μπαρτσελόνα.

Στον αντίποδα, η Αταλάντα συνεχίζει και φέτος τις υψηλές πτήσεις, πραγματοποιώντας εξαιρετική χρονιά. Η ομάδα του Μπέργκαμο είναι στην 4η θέση της Serie A με 52 πόντους και μέσα στα εισιτήρια του Τσάμπιονς Λιγκ. Είναι ομάδα που διαθέτει ταλέντο και πίστη και αυτό την καθιστά επικίνδυνη. Προέρχεται από τη νίκη με 3-1 επί της Σπέτσια, ενώ συνολικά στην τελευταία πεντάδα αγώνων στην Ιταλία μετρά 4 νίκες και μόνο μία ήττα, από την πρωτοπόρο Ίντερ στο Μεάτσα.

Πλην του πρώτου μεταξύ τους αγώνα στις 24 Φεβρουαρίου, όπου επικράτησαν με 1-0 οι Ισπανοί, δεν υπάρχει προϊστορία ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Ρεάλ – Αταλάντα 1: 2.29 Χ: 3.92 2: 3.20

Μάντσεστερ Σίτι – Γκλάντμπαχ

Σε ένα ζευγάρι που από την κλήρωση είχε ξεκάθαρο φαβορί και αυτό επιβεβαιώθηκε στο πρώτο παιχνίδι, η Μάντσεστερ Σίτι κοντράρεται με την γερμανική Γκλάντμπαχ, με τους Άγγλους να έχουν το προβάδισμα (2-0) από τον πρώτο αγώνα.

Η ιδιαιτερότητα αυτού του ζευγαριού είναι ότι τόσο το πρώτο όσο και το δεύτερο παιχνίδι γίνονται σε ουδέτερη έδρα και συγκεκριμένα στην «Πούσκας Αρένα» της Βουδαπέστης.

Η Μάντσεστερ Σίτι εξακολουθεί να κερδίζει όποιον βρίσκει μπροστά της! Στην Αγγλία την περασμένη αγωνιστική πέρασε με το άνετο 0-3 από την έδρα της Φούλαμ και βλέπει τους υπόλοιπους από τους 71 βαθμούς και με αέρα 14 πόντων από την 2η συμπολίτισσα Γιουνάιτεντ.

Η Μπορούσια Γκλάντμπαχ από την πλευρά της είναι στο άλλο άκρο. Μετρά 6 συνεχόμενες ήττες 5 στην Μπουντεσλίγκα και αυτή που μεσολάβησε στο Τσάμπιονς Λιγκ από την ομάδα του Γκουαρντιόλα. Η Γκλάντμπαχ έχει κολλήσει στους 33 βαθμούς στο γερμανικό πρωτάθλημα και εκεί που βρισκόταν στις ευρωπαϊκές θέσεις, τώρα είναι στο -9  από την 5η Ντόρτμουντ…

Από το 2015 και έπειτα οι δύο ομάδες έχουν αναμετρηθεί 5 φορές με τους Άγγλους να έχουν 4 νίκες και ένα ματς να έχει λήξει ισόπαλο. Η Γκλάντμπαχ έχει νικήσει σε ευρωπαϊκό αγώνα τη Σίτι, αλλά αυτό συνέβη το μακρινό 1979 (3-1 για το UEFA)!

Σίτι – Γκλάντμπαχ 1: 1.27 Χ: 7.20 2: 13.00

Οι μεγάλοι αγώνες παίζουν με συναρπαστικές προσφορές* για όλα τα μέλη, Live Streaming*, κορυφαία ειδικά στοιχήματα παικτών και ομάδων, αλλά και αγορές σε ενισχυμένες αποδόσεις.

Στη Novibet γράφεις τη δική σου ιστορία και στο Τσάμπιονς Λιγκ!

*ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΡΟΙ & ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

ΟΙ ΑΠΟΔΟΣΕΙΣ ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ

21+| ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ: UKGC | ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ: ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

Novileague: «Σέντρα» στην 3η περίοδο με Ρεάλ – Αταλάντα| Όσα έγιναν στην 2η περίοδο

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Champions League με Super Combo στη Novibet!», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για σχετικά άρθρα επιλέξτε #tag.