ΜΠΑΣΚΕΤ

Ο Παναθηναϊκός έκανε ότι ήθελε την Μπάγερν, εύκολα 94-79 στο πανέμορφο νέο ΟΑΚΑ αλλά στη σκιά του θανάτου του Μπάλντοκ (vid)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε και λίγα ήταν 94-79 την Μπάγερν στο νέο όμορφο ΟΑΚΑ αλλά στην σκιά του θανάτου του Μπάλντοκ

Ο Παναθηναϊκός, ο Πρωταθλητής Ευρώπης δε χάνει. Τέτοια ματς δεν τα χάνει. Και δε θα το χάνει φέτος. Στο νέο, πανέμορφο ΟΑΚΑ αλλά με την ατμόσφαιρα βαριά λόγω του θανάτου του Τζορτζ Μπάλντοκ, η ομάδα του Αταμάν έκανε ότι ήθελε την Μπάγερν. Νίκησε εύκολα 94-79.

Ο Παναθηναϊκός έχει πλέον 2-0 στην αρχή της Euroleague. Όμορφα και ωραία.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός πάταγε και άφηνε το γκάζι όποτε ήθελε. Από ένα σημείο και μετά το +10 ήταν η βασική συνθήκη του αγώνα. Το 25-16 του πρώτου 10λεπτου είναι ιδιαίτερα τιμητικό για την Μπάγερν.

Ουσιαστικά και το 47-34 του ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός είχε φτάσει τη διαφορά και πάνω από τους 13 και έδειχνε να μπορεί να την πάει και στους 20. Ο Ναν από την αρχή φανέρωσε τις προθέσεις του, 10 πόντοι στα πρώτα 9 λεπτά (συνολικά 17).

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός άγγιξε το +20, κάπου όμως τα… φόρτωσε στον κόκκορα στην άμυνα και η Μπάγερν μείωσε 66-60 και 70-63. Μετά όμως ανέλαβαν ο Λεσόρ (22 πόντοι, 6 ριμπάουντ) που ήταν σούπερ στο τρίτο 10λεπτο και οι Ερνάνγκομεζ (12 πόντοι) και Μπράουν (9 πόντοι, 5 ασίστ), Γκραντ (11 πόντοι). Η διαφορά πήγε και πάλι σε διψήφιο συν κάποιες καλές άμυνες του Γκριγκόνις.

Εύκολα κι απλά το 94-79 στο τέλος.

Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου 94-79

Τα 10λεπτα: 25-16, 47-34, 66-58, 94-79.

Εδώ τα αναλυτικά στατιστικά του ματς

ΒΟΜΒΑ! ΗΡΘΕ ΝΕΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΔΩΡΑ*!

Διαβάσατε το άρθρο με τίτλο «Ο Παναθηναϊκός έκανε ότι ήθελε την Μπάγερν, εύκολα 94-79 στο πανέμορφο νέο ΟΑΚΑ αλλά στη σκιά του θανάτου του Μπάλντοκ (vid)», όπου αναφέρθηκαν τα παρακάτω #tags (ετικέτες). Για περισσότερα σχετικά άρθρα επιλέξτε παρακάτω.